icons8-iran-96
FA
icons8-great-britain-96
EN

تغذیه

دانه کینوا چیست فیت پرو Fitpro
بلاگ

دانه کینوا چیست؟

دانه کینوا یکی از دانه‌های محبوب و متنوع در تغذیه انسان است که در سال‌های اخیر به دلیل خواص غذایی و سلامتی برجسته‌ای که دارد، مورد توجه قرار گرفته است. این نوشته به بررسی خصوصیات، کاربردها و فواید دانه کینوا می‌پردازد.

ادامه مطلب
کلسترول بد و کلسترول خوب HDL LDL fitpro
بلاگ

کلسترول بد (LDL)  و کلسترول خوب (HDL)

میزان بالای کلسترول بد (LDL) و کاهش کلسترول خوب (HDL) می‌تواند عوارض جدی برای سلامت قلبی-عروقی ایجاد کند. در این نوشته، به بررسی تفاوت‌ها، اثرات و راهکارهای مدیریت کلسترول بد و کلسترول خوب می‌پردازیم.

ادامه مطلب
مصرف فیبر و سلامت بدن
بلاگ

فیبر و سلامت بدن

فیبر، یک نوع کربوهیدرات پیچیده در مواد غذایی گیاهی است. مصرف مناسب فیبر می‌تواند بهبود سلامت عمومی را به همراه داشته باشد. در این نوشته درباره میزان و نحوه مصرف آنها با هم میخوانیم

ادامه مطلب
پروتئین و عضله سازی
بلاگ

پروتئین مورد نیاز ورزشکاران

در طول روزانه چه میزان پروتئین مصرف کنیم؟ محاسبه پروتئین روزانه بر اساس فعالیت ورزشی. همه چیز درباره پروتئین و اسیدهای آمینه در برنامه غذایی یک ورزشکار

ادامه مطلب

علم تمرین

اصل اضافه بار در تمرین فیت پرو fitpro
بلاگ

اصل اضافه بار در تمرین

اصل اضافه بار تمرینی به مفهوم افزایش تدریجی بار وارده بر بدن برای بهبود عملکرد آن و نهایت پیشرفت در روند فعالیت‌های ورزشی است. این اصل بر مبنای این ایده استوار است که برای تحریک تکامل عضلات و سیستم های فیزیولوژیکی بدن، باید میزان بار وارده بر بدن را به تدریج افزایش داد

ادامه مطلب
فیتنس چیست
بلاگ

فیتنس چیست؟

شاید تا کنون کلمه “فیتنس” را بارها و بارها شنیده باشید، اما آیا تعریف دقیقی از آن دارید؟ گستردگی استفاده از فیتنس به قدری است که گاهی اوقات حتی متخصصان علوم ورزشی دچار گمراهی می‌شوند. در این نوشته، یک‌بار برای همیشه معنا و دامنه کاربرد فیتنس را با هم بررسی می کنیم.

ادامه مطلب
کراسفیت
بلاگ

افزایش قدرت در تمرینات کراسفیت

پس از گذشت مدتی از شروع تمرینات کراسفیت، ورزشکار نیاز به تغییراتی در تمرینات و سیستم‌های تمرینی دارد. به این تغییرات در شدت، مدت زمان، تکرار و حجم اصل اضافه بار می‌گویند. در این نوشته درباره اصل اضافه بار در تمرینات کراسفیت صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب
سیستم تمرینی کراسفیت
بلاگ

سیستم تمرینی کراسفیت

سیستم‌های تمرینی مورد استفاده در کراسفیت از ویژگی‌های بسیار قابل توجهی برخوردارند که نیاز به تجیهزات خاص ورزشی نیز ندارند. در این نوشته به معرفی چهار سیستم تمرینی کراسفیت (EMOM، AMRAP، TABATA و For Time) پرداخته‌ایم.

ادامه مطلب
بلاگ

سیستم تمرینی صدتایی

همان‌طور که از اسم این سیستم تمرینی مشخص است، شما باید ۱۰۰ تکرار انجام دهید، اما این ۱۰۰ تکرار چه شرایطی دارد؟ چه وزنه‌ای باید انتخاب کرد. این‌ها مهم‌ترین فاکتورهای تشکیل دهنده این سیستم تمرینی است که باید هرکدام به دقت شرح داده شوند.

ادامه مطلب
بلاگ

چهار دلیلی که عضله سازی نمی‌کنید!

بسیاری بر این باورند که از دست دادن چربی‌های بدن کاری بس دشوار است. البته این تفکر تا زمانی با آن‌ها خواهد بود به سمت عضله سازی نروند چرا که ساخت عضله فرآیندی طاقت‌فرسا و زمان‌بر است که کوچک‌ترین اشتباهی در روند آن، می‌تواند تمامی تلاش‌های یک فرد را بدون نتیجه باقی بگذارد.

ادامه مطلب

مقالات منتشر شده فیت پرو در مجامع علمی

کراسفیت
بلاگ

تاثیر مصرف مکمل کربوهیدرات-پروتئین بر عملکرد ورزشکاران کراسفیت (۲۰۲۰)

این مقاله بین المللی (ISI) از تیم فیت پرو درباره بررسی تاثیرات مصرف مکمل کربوهیدرات-پروتئین بر عملکرد ورزشکاران کراسفیت در دو تمرین Cindyو FGB با همکاری دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی منتشر شد.

ادامه مطلب